Home >

O firmie >

Oferta >

Kontakt >

Cennik >

Mapa >

Dane firmy >

Nowości >

Promocje >

Dotacje unijne >

 

 
 
 
Promocje:
  • Taśmy TEMFLEX
  • Taśmy SCOTCH
  • Aerozole Scotch

Aerozole ochronne

Aerozol antykorozyjny 1600 (400ml)

Scotch TM 1600 zapewnia bardzo skuteczną ochronę antykorozyjną. Wytwarzany na bazie żywicy. Odporny na promieniowanie UV, kwasy, smary i oleje. Idealnie przylega do chronionej powierzchni, tworząc na niej elastyczną powłokę. Czarny. Chroni powierzchnie przed wilgocią, solą, kwasami, promieniowaniem UV oraz innymi czynnikami wywołującymi korozję. Polecany do ochrony rur, powierzchni spawanych, kabli, przełączników, przewodów, układów sterowniczych i akumulatorów.

Cynk w aerozolu 1617 (400ml)

Scotch TM 1617 zapewnia trwałą ochronę przed rdzą i korozją, nawet na uszkodzonych powierzchniach, dzięki elektrochemicznym wiązaniom z powierzchnią metalu. Doskonale przylega do metalu i stali, jest odporny na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV, wilgoć, podgrzewanie do 500°C, roztwory alkaliczne i oleje mineralne. Idealnie chroni metalowe konstrukcje narażone na działanie czynników zewnętrznych. Szybko i łatwo naprawia uszkodzone cynkowe powierzchnie.

Aerozol izolacyjny 1601 (200ml, 400ml)

Scotch TM 1601 jest przezroczystym aerozolem izolacyjnym na bazie żywicy alkidowej. Po spryskaniu zastyga w elastyczną i wytrzymałą powłokę, która idealnie chroni takie powierzchnie jak metal, szkło, drewno itp. Scotch 1601 jest odporny na promieniowanie UV, kwasy, oleje, wilgoć oraz wodę. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością dielektryczną. Zastosowania: styki, przełączniki, wyłączniki, tablice rozdzielcze, transformatory, elementy elektroniczne, obwody, cewki elektryczne i zwojnice.

Kolorowe aerozole izolacyjne

Aerozole 1602/3/4 (400ml)

Właściwości takie jak w przypadku Scotch 1601, wzbogacone dodatkowo o kolorowy pigment, co umożliwia dodatkowo kodowanie kolorami. 1602 = czerwony, 1603 = czarny, 1604 = szary.

Aerozole konserwująco-ochronne

Aerozol osuszający 1605 (400ml)

Scotch TM 1605 służy do usuwania wilgoci i odmrażania. Scotch 1605 wnika i wypiera wilgoć; rozmraża zamarznięte części. Scotch 1605 tworzy cienką ochronną warstwę i w ten sposób zapobiega ponownemu wniknięciu wilgoci. Jest całkowicie obojętny dla farb, tworzyw sztucznych, gumy i tkanin. Działa efektywnie w zakresie temperatur od - 74°C do +175°C

Aerozol silikonowy 1609 (400ml)

Scotch TM 1609 jest aerozolem ogólnego zastosowania, idealnym do konserwacji, ochrony oraz natłuszczania. Zapewnia długotrwałe zabezpieczenie przed wilgocią. Smaruje ruchome części, umożliwiając ich właściwą pracę. Zachowuje swoje właściwości ochronne w szerokim zakresie temperatur (-32°C to +177°C), zapewniając długotrwałą ochronę przed wilgocią i korozją. Scotch TM 1609 jest neutralny dla farb, plastiku, gumy, materiałów piankowych, drewna i tekstyliów.

Aerozol chłodzący 1632 (400ml)

Bardzo szybko schładza do -40°C. Niezbędny przy naprawie elementów elektronicznych, takich jak: tranzystory, diody, rezystory, kondensatory, półprzewodniki. Produkt nie zostawia pozostałości po odparowaniu, nietoksyczny, bezwonny.

Sprężone powietrze 1638 (400ml)

Usuwa zanieczyszczenia z zakamarków, pęknięć, łączeń i innych trudno dostępnych miejsc. Doskonale sprawdza się przy usuwaniu kurzu i brudu z delikatnych powierzchni, takich jak np.: głowice magnetyczne, mechanizmy zegarkowe, drobne elementy elektroniczne i komputerowe. Bezpieczny dla środowiska.


Aerozole czyszczące

Aerozol do czyszczenia styków 1625 (200ml)

Scotch TM 1625 usuwa brud, tłuszcze, smary, oleje, materiały ropopochodne, farby oraz powierzchniowe warstwy rdzy i tlenków metali w niezwykle skuteczny i delikatny sposób. Przeznaczony jest dla elektrotechniki i elektroniki. Eliminuje zakłócenia spowodowane oddziaływaniem czynników zewnętrznych i poprawia przewodność styków.
Specjalna kompozycja rozpuszczalników nie pozostawia pozostałości po odparowaniu. Elektrycznie obojętny.
Zastosowanie: wyłączniki, przełączniki, przyciski, gniazda, wtyki, klawiatury, moduły bezpiecznikowe, akcesoria telefoniczne, głowice magnetyczne.

Aerozol czyszczący 1626 (400ml)

Scotch TM 1626 jest idealnym środkiem czyszcząco- odtłuszczającym. Skutecznie usuwa smary, oleje, tłuszcze, żywice i smoły. Nie pozostawia śladów, nie koroduje, zmywa azbest.

Aerozol odrdzewiający 1633 (400ml)

Aerozol wielofunkcyjny. Usuwa rdzę, chroni przed wilgocią i zabezpiecza przed ponownym utlenianiem. Właściwości smarujące aerozolu umożliwiają rozluźnienie zapieczonych części. Doskonale sprawdza się w zabezpieczaniu systemów zapłonowych, generatorów oraz silników.

Multi Five-aerozol uniwersalny 1640 (400ml)

Scotch TM 1640 Multi Five jest aerozolem ogólnego zastosowania. Posiada właściwości smarujące i czyszczące, dzięki czemu pozwala na rozluźnienie zapieczonych śrub i rozłączanie starych i skorodowanych złączy podczas konserwacji i napraw. Z łatwością usuwa kleje, smołę, oraz inne zanieczyszczenia. Natychmiast wypiera wodę, uniemożliwiając powstawanie prądów pełzających na powierzchni. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością dielektryczną, która umożliwia stosowanie 1640 nawet na bardzo delikatnych złączach elektronicznych.
  • Oznaczniki do kabli ScotchCode
 

RUTEX Sp. z o.o.
Copyright 2003-2008 B I G - D U O
najlepszy efekt w rozdzielczości 1024/768